SİVAS & DİVRİĞİ & TOKAT & MERZİFON & AMASYA &ŞAHİNKAYA KANYONU GEZİSİ 18-24.9.2023

Yaşamış olduğumuz deprem felaketi sebebiyle erteleme durumunda kaldığımız bu etkinlikle  sizleri benzersiz bir maceraya davet ediyoruz. Gezgin ruhunuza hitap edecek, daldan dala atlayan sincaplar misali , dur durak bilmeyeceğimiz bir macera olacak . Göreceklerimizi herkes görüyor bir şekilde , ama sanırım bu şeklide değil . Evet dostlar uzun zamandır gitmek istediğimiz bu güzel şehirleri kokartlı rehber eşliğinde kah trenle kah otobüsle kah yaya kah tekne ile  gezmeye niyet ettik. Müsait olan arkadaşlarımızı bekleriz.

Tokat Ballıca mağarası, Vezirköprü Şahinkaya kanyonu ( Yürüyüş & Tekne) Divriği Ulucami, Sivas Gök Medrese ve diğer eserler, Amasya kral mezarlar Amasya Kalesi Amasya sokakları, bir açıkhava müzesi olan Tokat ve benzersiz , farklı rotalarda farklı trenlerle 4 tren yolculuğu
İstanbul - Ankara Hızlı Tren ( tercihe bağlı )
Ankara- Sivas 4 Eylül Mavi Tren
Sivas-Divriği Treni
Amasya- Samsun Treni

ÖNEMLİ NOTLAR:

1- YER AYIRTIPTA KAPORA ( %50) İSTENDİĞİNDE AYRILACAK ARKADAŞLAR BİR SONRAKİ TURLARA ÖDEMENİN TAMAMI ALINMADAN ALINMAYACAKTIRLAR .  2- PİYASA MALUM   DOLAYISI İLE ARTIŞ OLURSA İSTEMEYEREK HABERLİ VEYA HABERSİZ  YANSITMAK ZORUNDA KALIRIZ

TARİH : 18-24.09.2023

İÇERİK : KÜLTÜR GEZİSİ

ULAŞIM : TREN & OTOBÜS & YAYA & TEKNE

FAALİYET KOORDİNATÖRÜ: ARGUN BAYDAN

KOKARTLI REHBER : PEMPE ÖZDEMİR

ETKİNLİK 18 eylül GÜNÜ ANKARA TREN GARINDA SAAT 18:00 DA BULUŞMA İLE BAŞLAYACAKTIR

KONAKLAMA : ODA

Sivas:  https://www.behrampasa.com/

Tokat : https://www.dedeman.com/oteller/dedeman-tokat

Amasya : http://eminefendi.com.tr/

ETKİNLİK ÜCRETİ:

19 VE ÜZERİ KATILIMCI HALİNDE 8250 TL

14-18 KATILIMCI HALİNDE 8800 TL

10-13 KATILIMCI HALİNDE 10600 TL

ÜCRETE DAHİL HUSUSLAR:

18 eylül Ankara- Sivas treni Kuşetli yatak bedeli

20 eylül  Sivas - Divriği -Sivas Tren Pulman koltuk ücreti

20 eylül  Araçla Divriği gezilmesi

24 eylül Amasya- Samsun Tren Pulman koltuk ücreti

21 eylül  sabahı Sivas'dan  başlayıp 23 eylül Akşamı Amasya’daki otel kapısında biten ulaşım transferleri

24 eylül  sabahı Amasya otelden- tren garına transferler

24 eylül  sabahı Samsun tren garından başlayıp Vezirköprü kanyonuna gidip en son Samsun havalimanında biten karayolu transferleri

24 eylül  Vezirköprü Şahinkaya kanyonu tekne gezisi bedeli

2 kişilik odalarda konaklama

5 öğün kahvaltı 5 öğün akşam yemeği (Amasya Sivas ve Tokat )

Profesyonel kokartlı rehberlik hizmetleri

single konaklama farkı 1700 TL dir

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HUSUSLAR

Ören yeri giriş ücretleri , Kişisel harcamalarınız, belirtilmeyen öğünler,

18 eylül de Ankara' da olmanız için gereken ulaşım maliyeti ve 24 eylülde  etkinlik bitimi 17:00 dan sonraki ulaşım maliyetleri

Program: 18 eylül  saat 18:00 da Ankara tren garında buluşuyor ve 4 Eylül Mavi trenine biniyoruz

ÖNEMLİ NOT: Kuşetli kompartımandan ( 1 odada 4 yatak ) bilet almaya çalışacağız ama olmadı pulmandan alıp yola devam edeceğiz . Herkes bunu göze almalı . Alamayanlar bizimle 19 eylül  Sabahı Sivasta buluşabilirler ( kendi imkanları ile gelerek )4 yatağı biri valizler için boş tutulacak ben onu ayarlayacağım

19 eylül  sabahı 06:30 gibi Sivas tren garına iniyor ve rehberimizle buluşuyoruz. Sivas'taki turumuz tamamen YAYA yapılacaktır. Akşam konaklama Sivas'daki otelimizde . Sivas'ta gezeceğimiz yerler Kongre binası Cumhuriyet meydanı ve etrafındaki Valilik Askeriye binaları Buriciye Medresesi Gök medrese ve Şifahanesi, 16.yy. dan kalan ufak bir cami hanlar, Ulucamii, Çifte minareli Gök medrese.

20 eylül  sabahı Sivas tren garına geçip 7:50 kalkacak Divriği Trenine biniyoruz . Saat 10:30 gibi Divriği'deyiz . Meşhur Şahlar Şahı Seyfeeddin Şahen Şah eseri Divriği Ulu camii geziyoruz . Akabinde Divriği konakları gezi planımızda ki bunlardan en önemlisi Türkiye'de ilk uçak fabrikasını kuran Nuri Demirağa'nın konağı. Sonra benim çok sevdiğim benzersiz Divriği dönerini de yemeği Divriği pilavını tatmayı ve Divriği'ne seyir terasından bakmayı ihmal etmiyoruz. Sonrasında dönüşümüz yien Divriğiden kalkacak trenle . Konaklama Sivas’ta.

21 eylül  sabahı istikamet Tokat Aşağıdaki yapacaklarımızdan zamana sığdırabildiklerimizi yapacağız. Tokat’ta Tokat kebabı, Yağbasan medresesi , Tokat Gök Medrese (13.yy)aynı zamanda müzedir. Selçuklu ilk beyliklerinden Danişmentoğullarının Anadolu’da inşa ettiği ilk cami Garipler Camii(çok önemli) , Mahferi Hatun Külliyesi, Ulucami gezileri, Hanlar, Tokatın üzümü ve yaprağı,Tokat baskılı bezler daha neler neler.

Konaklama Tokat'ta   Dedeman otelde

22 eylül  sabahı istikamet Tokat'ın ve Türkiye'nin efsanevi mağarası Ballıca mağarası. Yolda giderken Mahperi hatun kervansarayına'da uğramayı ihmal etmeyeceğiz. sonrasında istikamet Amasya. Büyük ihtimal ancak kaleyi gezmeye vaktimiz kalacak . sonra otelimize yerleşeceğiz.

http://eminefendi.com.tr/

23 eylül sabahı vakitlice hareketle Merzifona geçip çok önemli bir eseri göreceğiz (45 dk ) Karamustafa paşa camisi. Akabinde tekrar Amasya'da olacağız. .Roma dönemi (M.Ö 64 )de Amasya da doğmuş Coğrafyacı ,gezgin Strabon un kenti.1.Pontus krallığının başkenti. İlk Büyük Selçuklu beyliklerinden Danişmentliler, İlhanlılar, Yıldırım Beyazıt ve diğer şehzadelerin hayatına dair herşey. Osmanlı dönemi 14-16.yy Şehzadelerin idari tecrübe kazanmaları amacı ile gönderildikleri Sancağın başında gelirdi. Ortasından Yeşilırmak akar iki tarafı sarp kayalıklarla çevrili eski konakları ,gece ışıklandırması ile başka bir renge bürünen ,hamamlar şehri Amasya ,anlatacak  ve görecek çok şey var. Beyazıt külliyesi.

Amasya Kral kaya mezarları, Arkeoloji müzesi harikadır. Bin bir çeşit cami ,medrese, Şifahane, Konaklar ve hamamlar . Konaklama yine Emin efendi Konağında

24 eylül  sabahı yine bir koşturmacamız olacak :))  6:20 de Amasya tren garından kalkacak Samsun trenine bineceğiz . Saat 7:30 da Havza'da ineceğiz Bu 1 saatlik yolculuk yine çok keyifli olacak inanıyorum . Gelsin kahveler çaylar gitsin börekler poğaçalar :))

Samsun 'dan gelecek olan transfer aracımız bizi karşılayacak . İstikamet Vezirköprü Şahinkaya kanyonu . Burada 1 saatlik bir tekne turu ve seyir terası yürüyüşünün ardından akşam uçağımızda binmek üzere 16:00 da Samsun hava limanında olacağız.

DÖNÜŞ UÇAK BİLGİSİ:

Samsun'dan dönüş için kalkacak uçak 24 eylül günü 19:30 dan sonra kalkmalı

Evet dostlar faaliyete KATILMAK İÇİN 

https://cutt.ly/hsuhdnf linkinden uygulamamızı indirip uygulamaya kaydolmalı , daha sonrada uygulamadaki etkinlikler menüsünden bu etkinliğe katılım başvurusunda bulunmalıdır başvurusunda bulunmalıdır.

Ödemeler İSTENDİĞİNDE acente hesabına veya acente yetkilisine elden yapılmalıdır.

10 KİŞİ (REHBER HARİÇ) KAYIT OLDUĞUNDA ETKİNLİK KESİNLEŞECEK VE KAPORA TALEP EDİLECEKTİR.

Etkinliğe katılımdan etkinlik süresine 30 günden daha az süre varken vazgeçmeleri halinde kaparoları 2024 yılı 3. aya kadar iade edilecektir. Daha erken iptal yapanların kaporaları etkinlik bitiminden sonra 1 ay içinde iade edilir. Ama TÜM ERKEN VEYA GEÇ İPTAL durumlarında da iptal edenlerin yerlerine katılımcı bulunamaz ise iade yapılmayacaktır .

UGO TURİZM İNŞ GIDA TİC LTD.ŞTİ.

ŞİRİNEVLER MAH MAHMUT BEY CAD. MERİÇ SOK NO 27/1 BAHÇELİEVLER- İSTANBUL

TEL:05065154166

HESAP BİLGİLERİ : TEB UGO TURİZM İNŞAAT GIDA SAN.LTD.ŞTİ TR960003200000000070083603

TREKINTURKEY DOĞA YÜRÜYÜŞ GRUBU OLARAK FELSEFEMİZ

Bizler doğada yeni yerler keşfetmeyi arzu ediyoruz. Dağ ,ova ,vadi, kanyon demeden neresi olursa olsun yürüyoruz, geziyoruz. Bizler yürüdüğümüz rotaları http://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun adresinde paylaşıyoruz. Bizler amatör ruhla doğada gezmeyi, yeni yerleri görmeyi amaçlayan bir doğa yürüyüş grubuyuz . Bizimle yürüyemeyen arkadaşlarımız bu rotaları indirip kendi başlarına yürüyebilirler, isteyen TÜM gruplar alıp kullanabilirler. Bizler her paylaşılan rotanın gezilen bölge halkının kalkınmasına, kültürel iletişime , bölgenin tanıtılmasına, dolayısıyla her türlü tahribattan haberdar olmaya ve bu tahribatlara karşı güç birliği oluşturulmasına imkan sağladığına inanıyoruz..

KATILIM VE FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA

Macerayı seven bireyler olmanız konfor beklentinizin olmaması, ekip ruhu , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Çünkü Issız bölgelerde yürüyeceğiz uyumsuz formsuz beklentileri yüksek arkadaşlar bizi zorlar. Hem de kendileri zorlanır

Bizim faaliyetlerimize grup üyesi olsun olmasın sağlıklı olan ve o günkü parkur için performansı yeterli olan herkes katılabilir. Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları olanlar mutlaka faaliyet koordinatörüne önceden bilgi vermelidirler. Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın, taş düşmesi, deprem, toprak kayması, yıldırım vb ) , vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler

Faaliyetlerde katılım iptalleri bizi zor duruma sokmaktadır. Yapılacak iptallerde yerinize katılımcı bulunamaz ve araç kritik bir sayıda ise, KAPORALAR İADE EDİLMEZ HATTA katılım ücreti gelmeseniz dahi sizden talep edilir. Çünkü biz sizin bir sözünüze güvenerek yerinizi ayırıyoruz . Faaliyette tek yetkili, faaliyete gitmek için araca bindiğiniz andan , faaliyet bitimi için aracı terk etmenize kadar faaliyet koordinatörüdür. Araç içi oturma ve yürüyüş düzenine, giysilerinize , yürüyüş sırasındaki davranışlarınıza kadar müdahale edebilir. Sağlık , yanlış giyinme vb sebeplerle gerekirse faaliyete de almayabilir. Faaliyetlerimize katılan herkes yukarıdaki hususları kabullenmiş sayılacaktır.

Yeni arkadaşlarımız için bazı notlar :

İnstagram hesabımız : @trekinturkey (etkinliklerimizi görebilirsiniz)

Sitemizin linki : www.trekinturkey.com (etkinliklerimizi görüp kayıt olabilirsiniz)

Facebook sayfamızın Linki : (beğenirseniz her etkinliğimizin haberi size gelir )

https://www.facebook.com/trekinturkey/

Mail grubumuza üye olmak isteyen arkadaşlarınız aşağıdaki linki kullanabilirler: (her hafta en fazla 1-2 mailimiz var)

https://groups.google.com/forum/#!forum/trekinturkey

Maceralarımız( rotalar ) :

http://tr.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun&id=307380