FETHİYE YÜRÜYÜŞ PARKURLARI 1. ETAP 26-28 KASIM 2022

Dünyanın en uzun yürüyüş parkurlarından biri olan Likya Yolu'nun geçtiği Fethiye'nin Likya yolu dışında bilinmeyen ışıltılı patikalarında yürürken antik kentlerin , Akdeniz mavisinin , bakir koyların, derin kanyonların ve dağlardan akan bu gibi şelalelerin ortasında dünyanın en güzel düşlerinden birini göreceksiniz. Kıyı bandına uzanan güneşli patikalardan tutun , yükseklerdeki Nif, Boncuk, Babadağ ve Akdağ yamaçlarını süsleyen eski yayla (göç) yollarında doğayla bütünleşecek , güç sarf ederek iradenizi test edecek, sessiz bir ortamda doğa ile baş başa kalacaksınız. Ayrıca zaten yoğun tarihi anıt, Antik kent vb kültürel değerlerimizi de yürüyüşü öncesi sonrası hatta yürüyüş sırasında da bol bol gezeceğiz. Biz TrekinTurkey olarak Fethiye parkurlarını bir seri haline getirip yürümeyi planlıyoruz. Müsait olan dostlarımızı bekleriz
OLASI ROTALAR:
-Kayaköy - Gemiler koyu 6-9 km
Bu parkur terk edilmiş Kayaköy'den başlayıp aşağıda keyifle denize girebileceğimiz bir koyda sona eriyor. Kayaköy ,Şapeller, kaya mezarları, doyumsuz manzaralar bu parkurun bir parçası.
* Babadağ- Pınara 17 km
Açık havalarda Fethiye kent merkezi, Ölüdeniz, Rodos Adası, Akdağlar ve Boncuk Dağları'nı içine alan doğal bir seyir terası sunan Babadağ zirvesinden yürüyüşümüze başlayıp, manzarların keyfini çıkararak görkemli harabeleri ile biz karşılayacak Pınara Antik kentine ulaşacağız
* Kabak koyu-Balartlı kumsalı- Kalabantia * Boğaziçi sarnıç 7 km
Bu rota tarihi mekanları olduğu kadar doğal güzellikleri de sunuyor misafirlerine. Sıfırından geçtiğimiz koylar, Kalabantia kalıntıları, Osmanlı sarnıcı göreceğimiz yerlerden
* Akgöl - Katrancı Köyü- Günlüklü Koyu
Bir Longöz olan Akgöl doğal bir kuş cenneti aslında . Denizden kumsal ile ayrılan bu alandan başlayıp kıyı şeridi boyunca ilerleyip nefis koylar göreceğimiz bir parkurda yürüyeceğiz.
Rotalarımızı önceden haber vermeksizin hava şartlarına veya gelecek yerel haberlere göre değiştirme hakkımız saklıdır
TARİH : 26-27-28 KASIM 2022
İÇERİK: DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
FAALİYET KOORDİNATÖRÜ: ARGUN BAYDAN
KATILIMCI LİMİTİ: 28 kişi
KONAKLAMA : ODA ( NETLEŞMEDİ )
Etkinlik öncesi bütçesi uygun temiz bir mekan ile anlaşıp misafirlerimizi bilgilendireceğiz
ETKİNLİK ÜCRETİ : 920 TL (*)
(*) Katılımcı sayısı 22 kişinin altında olursa ücrete 300 tl ilave edilir.
Önemli :
1- Katılımcılardan alınacak ( 8 kişi olunca istenecek ) kaporalar kesinlikle iade edilmeyecektir.
2- Etkinliğin yapılması için gereken alt limit 8 misafirdir
ÜCRETE DAHİL HUSUSLAR : Dalaman havalimanında başlayıp yine dalaman havalimanında biten transferler, yürüyüş liderliği.
ÜCRETE DAHİL OLMAYA HUSUSLAR: Dalaman veya Fethiye'ye geliş ve dönüş ulaşım bedelleri, 2 gece konaklama , ören yeri giriş ücretleri, yeme ve içmeler kişisel harcamalar.
NOT : ZAMAN İÇERİSİNDE AKARYAKITA VE ARAÇ KİRALARINA GELECEK ZAMLARI ETKİNLİK ÜCRETİNE YANSITMA HAKKIMIZI SAKLI TUTUTYORUZ
ULAŞIM BİLGİLERİ:
ULAŞIM BİLGİLERİ daha sonra açıklanacak olup kayıt olan arkadaşlarımızın herhangi bir şekilde bilet almamaları kendi menfaatlerinedir. Fethiye'ye ulaşım için Uçak veya otobüs seçenekleriniz vardır.

Neler lazım : Yürürken bilekli trekking botu, kolay kuruyan pantolon ve üst giyim , varsa baton ile sırtınızda 30-40 lt lik bir çanta, çantanızda , 1,5 lt su , rüzgarlık, yedek tişört ( ler ) , Şapka ve güneş kremi ,panço veya yağmurluk, atıştırmalıklar, DÜDÜK, kafa feneri, şahsi ilaçlarınız , şapka , kibrit vs. Araçta ise ayakkabı dahil yedekleriniz olmalı.
Evet dostlar faaliyete KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK uygulamamızı indirip  a kaydolmalı , daha sonrada uygulamadaki etkinlikler menüsünden bu etkinliğe katılım başvurusunda bulunmalıdır.
ÖDEMELER İSTENDİĞİNDE ACENTE HESABINA VEYA ACENTE YETKİLİSİNE YAPILMALIDIR
UGO TURİZM İNŞ GIDA TİC LTD.ŞTİ.
ŞİRİNEVLER MAH MAHMUT BEY CAD. MERİÇ SOK NO 27/1 BAHÇELİEVLER- İSTANBUL
TEL:05065154166
HESAP BİLGİLERİ : TEB UGO TURİZM İNŞAAT GIDA SAN.LTD.ŞTİ TR960003200000000070083603
TREKINTURKEY DOĞA YÜRÜYÜŞ GRUBU OLARAK FELSEFEMİZ
Bizler doğada yeni yerler keşfetmeyi arzu ediyoruz. Dağ ,ova ,vadi, kanyon demeden neresi olursa olsun yürüyoruz, geziyoruz. Bizler yürüdüğümüz rotaları http://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun adresinde paylaşıyoruz. Bizler amatör ruhla doğada gezmeyi, yeni yerleri görmeyi amaçlayan bir doğa yürüyüş grubuyuz . Bizimle yürüyemeyen arkadaşlarımız bu rotaları indirip kendi başlarına yürüyebilirler, isteyen TÜM gruplar alıp kullanabilirler. Bizler her paylaşılan rotanın gezilen bölge halkının kalkınmasına, kültürel iletişime , bölgenin tanıtılmasına, dolayısıyla her türlü tahribattan haberdar olmaya ve bu tahribatlara karşı güç birliği oluşturulmasına imkan sağladığına inanıyoruz..
KATILIM VE FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA
Macerayı seven bireyler olmanız konfor beklentinizin olmaması, ekip ruhu , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Çünkü Issız bölgelerde yürüyeceğiz uyumsuz formsuz beklentileri yüksek arkadaşlar bizi zorlar. Hem de kendileri zorlanır
Bizim faaliyetlerimize grup üyesi olsun olmasın sağlıklı olan ve o günkü parkur için performansı yeterli olan herkes katılabilir. Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları olanlar mutlaka faaliyet koordinatörüne önceden bilgi vermelidirler. Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, deprem, toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler
Faaliyetlerde katılım iptalleri bizi zor duruma sokmaktadır. Yapılacak iptallerde yerinize katılımcı bulunamaz ve araç kritik bir sayıda ise, katılım ücreti gelmeseniz dahi sizden talep edilir. Çünkü biz sizin bir sözünüze güvenerek yerinizi ayırıyoruz.
Faaliyette tek yetkili, faaliyete gitmek için araca bindiğiniz andan , faaliyet bitimi için aracı terk etmenize kadar faaliyet koordinatörüdür. Araç içi oturma ve yürüyüş düzenine, giysilerinize , yürüyüş sırasındaki davranışlarınıza kadar müdahale edebilir. Sağlık , yanlış giyinme vb sebeplerle gerekirse faaliyete de almayabilir. Faaliyetlerimize katılan herkes yukarıdaki hususları kabullenmiş sayılacaktır.
Yeni arkadaşlarımız için bazı notlar :
İnstagram hesabımız : @trekinturkey (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Sitemizin linki : www.trekinturkey.com (etkinliklerimizi görüp kayıt olabilirsiniz)
Facebook sayfamızın Linki : (beğenirseniz her etkinliğimizin haberi size gelir )
https://www.facebook.com/trekinturkey/
Mail grubumuza üye olmak isteyen arkadaşlarınız aşağıdaki linki kullanabilirler: (her hafta en fazla 1-2 mailimiz var)
https://groups.google.com/forum/#!forum/trekinturkey
Maceralarımız( rotalar ) :
http://tr.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun&id=307380