ST. PAUL YOLU 4 ETAP TREKKING 8-11 EKİM 2022

Göreceklerimiz : Yazılı Kanyon, Adada antik kenti , Tota dağı ve Tabiat parkı , Eğirdir gölü , Kovada gölü, Kasnak Meşe Koruma alanı tabiat   Batı Torosların emsalsiz manzaraları
Aziz Paul Yolu, Antalya’nın 10 km doğusundaki Perge ile Eğirdir Gölü’nün kuzeydoğusundaki Yalvaç arasında yer alan 500 km’lik ve yürümesi 27 gün süren işaretlenmiş bir rotadır. Antalya’nın 80 km kuzey doğusundaki Köprülü Kanyon Ulusal Park’ın girişindeki Beşkonak’tan başlayan ikinci bir kolu vardır. İkinci kol, Roma antik kenti Adada’da ilk rotayla birleşir. Rota, Roma yolları, patikalar ve orman yollarından geçer; yer yer dağ bisikletine uygundur.  Likya Yolu’ndan daha yabani bir rotadır, deniz seviyesinden başlar ve 2200 metreye kadar tırmanır. Rotada ortalama 2800 metreye kadar tırmanan iki opsiyonel zirve daha bulunur. Bu rota, Kate Clow tarafından 2008 yılında turizmi kırsal kesime taşımak ve Aziz Paul’ün Küçük Asya’daki ilk seyahatinde geçtiği yerler üzerinden yürüyüşçülere kırsala dair bir fikir vermek adına açılmıştır.
Evet dostlar mayıs ayında 3. etabını yürüdüğümüz bu parkurun yeni etaplarını programımıza aldık . Minimum 1000 mt rakımlarda olacak yürüyüşlerimizde sıcağı hissetmeden keyiflice yürüyeceğiz.
ÖNEMLİ : Bu etkinlik için aracımız İstanbul'dan hareket edecektir.
Farklı şehirlerden katılım sağlayacak arkadaşlarımız
TARİH: 8-11 ekim 2022
İÇERİK: Doğa Yürüyüşü 
KONAKLAMA : Pansiyon
2 şer kişilik odalarda konaklama yapılacaktır. single konaklama için söz veremiyoruz
Arzu edenler için ÇADIR KONAKLAMA imkanı vardır
KATILIMCI LİMİTİ : 15 kişi
ETKİNLİK SORUMLUSU: Argun Baydan
ETKİNLİK ÜCRETİ: 2600 TL (*)
(*) 8-10 katılımcı olması halinde 3400 TL
    11-12 katılımcı olması halinde 2900 TL
    13 ve üzeri katılımcı olması halinde ücret 2600 TL dir.
NOT : Etkinlik tarihine kadar gelecek konaklama ve ulaşım zamlarını fiyatlara yansıtma hakkımız saklıdır.
Evet dostlar . muhteşem bir coğrafyaya Toroslara doğru gidiyoruz. Bakir kalmış güzellikler arasında yürümenin keyfini yaşayacak , dolu dolu bir 4 gün geçireceğiz.
Olası parkurlarımız: 
Adada Antik kenti - Tota Dağı 14 km
Tota dağı - Kasımlar 15 km
Kesme - kasımlar 12 km
Çürük - Kütü 8 km
Yazılı kanyon yürüyüşü 6 km
Bu rotaları hava şartlarına göre değiştirme hakkımız saklıdır
 
TOTA DAĞI:  Türkiye’nin Akdeniz kıyılarına paralel giden Toroslar, Teke Yarımadası’ndan Suriye’ye, hatta iç kesimlere de uzayarak Irak sınırına varan, içinde birçok sıradağı da barındıran bir dağ zinciri.  Batı Toroslar denince Akdağlar, Bey Dağları, Katrancık Dağı, Geyik Dağları, Orta Toroslar denince  Akçalı Dağları, Bolkar Dağları, Aladağlar, Tahtalı Dağları ve Güneydoğu Toroslar denince de Nurhak Dağları, Malatya Dağları, Maden Dağları, Genç Dağları, Bitlis Dağları ilk olarak aklımıza gelmeliymiş.  Tota Dağı da Batı Toroslar içinde. Buradan karlı tepesi ile Dedegöl Dağları çok güzel gözüküyor.  Bu dağ civarında Yılkı atlarını , Anadolu kestanesi anıt ağacını, ardıç ve gürgen ağaçlarını görerek yürüyeceğiz inşallah :
ADADA ANTİK KENTİ: Çevresi çam ve ardıç ağaçlarıyla kaplı tepeler tarafından sarılmış olan antik kent sadece bölgenin değil Anadolu’nun en sağlam kalabilmiş antik kentlerinden biridir. Burası bölge halkınca Karabavlu yaylası olarak anılmakta. Aziz Paul’de seyahatlerinde buradan geçmiş.
Adada Antik Kenti tarihi çok eski halklara kadar gitse de, bugün gördüğümüz kalıntılar Roma-Bizans döneminden kalma.  Adada Antik kentinde yaşamı,  Anadolu halklarından olan Luvi’ler  başlatmışlar. Luvi insanları civar kentlere korsan baskınlar düzenleyerek geçinirlermiş.  Kentte tabanı taş döşeli bir antik yol, Roma İmparatorluk Çağı Traianus Tapınağı, İmparatorlar Tapınağı, İmparatorlar ve Zeus Megistos -Serapis Tapınağı, forum, bazilika, akropol anıtsal çeşme, yönetici binası, açık hava toplantı yeri tiyatro ve mezar anıtı bulunmakta.
YAZILI KANYON:  Yazılı Kanyon Tabiat Parkı Her mevsim bambaşka güzelliğe bürünen Yazılı Kanyon bu mevsimde de görülmeye değer güzellikte. Sütçüler İlçesi’ne 20 km uzaklıkta bulunan Yazılı Kanyon Tabiat Parkı, 600 hektarlık bir alanı kapsamaktadır. Harika bir yürüyüş parkuruna sahip Kanyonun yan duvarlarında Bizans dönemine ait ibadet yapılan bölümler, sunak yerleri ve yazılar bulunmaktadır. Bu yazıtlar nedeniyle kanyona “Yazılı Kanyon” denilmiştir. Kanyonun derinliği 100 ile 400 mt dir. Çandır Köyü hudutları içerisinde kalan park, 1989 yılında tabiat parkı olarak tescil edilmiştir. Tabiat parkı, zengin bitki örtüsü ve yaban hayatı ile seyrine doyum olmayan eşsiz doğal güzellikleriyle turistlerin sürekli ziyaret ettiği bir yer. Tarihi “Kral Yolu”nun da geçtiği kanyon, tapınak ve kaya yazıtları ile tarihi öneme sahip. Aziz Paul, Perge'den Pisidia Antiokheia’ya giderken bu kanyondan geçmiştir. 
PROGRAM :
7 Ekim gece 22:00 gibi İncirliden kalkacak olan aracımız 8 Ekim sabahı  7:00 gibi Eğirdir'e ulaşacaktır. Burası diğer şehirlerden gelen arkadaşlarımız ile buluşma noktamızdır. Burada göl manzaralı bir mekanda keyifli bir kahvaltı yapıp alışveriş işlerimiz tamamladıktan sonra Kovada gölüne doğru yola çıkıyoruz . Yol üzerinde Kasnak Meşesi Koruma Alanı Tabiat Parkına uğrayacak burada 1-2 saatlik yürüyüş yapacağız .Sonrasında Kovada gölüne geçip burayı fotoğraflayıp yolumuza devam edecek Yazılı kanyona ulaşacağız . Burada da 2 saatlik bir yürüyüşümüz ile  yemek içme ve yüzme molamız olacak . Akabinde Kasımlar köyüne geçecek ve pansiyonumuza yerleşeceğiz.
9-10 ekim akşamları yine bu pansiyonda kalacak ve yürüyüşlere buradan gideceğiz. Yine 11 ekim sabahı toparlanacak son yürüyüş ve akabinde evlere dönüş için pansiyonumuzdan ayrılacağız.
Evet dostlar imkanları müsait olan dostlarımızı bekleriz. Bunun için BURAYA TIKLAYARAK  uygulamamızı indirip kaydolmalı , daha sonrada uygulamadaki etkinlikler menüsünden bu etkinliğe katılım başvurusunda bulunmalıdır.
ÖDEMELER İSTENDİĞİNDE ACENTE HESABINA VEYA ACENTE YETKİLİSİNE YAPILMALIDIR
UGO TURİZM İNŞ GIDA TİC LTD.ŞTİ.
ŞİRİNEVLER MAH MAHMUT BEY CAD. MERİÇ SOK NO 27/1 BAHÇELİEVLER- İSTANBUL
TEL:05065154166
HESAP BİLGİLERİ : TEB UGO TURİZM İNŞAAT GIDA SAN.LTD.ŞTİ TR960003200000000070083603
NOT: bU ÜCRETLENDİRME YAPILDIĞINDA 1 LT MAZOT 22 TL SI OLUP ETKİNLİK TARİHİNDEKİ OLUMLU YADA OLUMSUZ DEĞİŞİMLER ETKİNLİK ÜCRETİNE YANSITILACAKTIR
TREKINTURKEY DOĞA YÜRÜYÜŞ GRUBU OLARAK FELSEFEMİZ
Bizler doğada yeni yerler keşfetmeyi arzu ediyoruz. Dağ ,ova ,vadi, kanyon demeden neresi olursa olsun yürüyoruz, geziyoruz. Bizler yürüdüğümüz rotaları http://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun adresinde paylaşıyoruz. Bizler amatör ruhla doğada gezmeyi, yeni yerleri görmeyi amaçlayan bir doğa yürüyüş grubuyuz . Bizimle yürüyemeyen arkadaşlarımız bu rotaları indirip kendi başlarına yürüyebilirler, isteyen TÜM gruplar alıp kullanabilirler. Bizler her paylaşılan rotanın gezilen bölge halkının kalkınmasına, kültürel iletişime , bölgenin tanıtılmasına, dolayısıyla her türlü tahribattan haberdar olmaya ve bu tahribatlara karşı güç birliği oluşturulmasına imkan sağladığına inanıyoruz..
KATILIM VE FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA
Macerayı seven bireyler olmanız konfor beklentinizin olmaması, ekip ruhu , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Çünkü Issız bölgelerde yürüyeceğiz uyumsuz formsuz beklentileri yüksek arkadaşlar bizi zorlar. Hem de kendileri zorlanır.
Bizim faaliyetlerimize grup üyesi olsun olmasın sağlıklı olan ve o günkü parkur için performansı yeterli olan herkes katılabilir. Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları olanlar mutlaka faaliyet koordinatörüne önceden bilgi vermelidirler. Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın, taş düşmesi, deprem, toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler
Faaliyetlerde katılım iptalleri bizi zor duruma sokmaktadır. Yapılacak iptallerde yerinize katılımcı bulunamaz ve araç kritik bir sayıda ise, katılım ücreti gelmeseniz dahi sizden talep edilir. Çünkü biz sizin bir sözünüze güvenerek yerinizi ayırıyoruz .
Faaliyette tek yetkili, faaliyete gitmek için araca bindiğiniz andan , faaliyet bitimi için aracı terk etmenize kadar faaliyet koordinatörüdür. Araç içi oturma ve yürüyüş düzenine, giysilerinize , yürüyüş sırasındaki davranışlarınıza kadar müdahale edebilir. Sağlık , yanlış giyinme vb sebeplerle gerekirse faaliyete de almayabilir. Faaliyetlerimize katılan herkes yukarıdaki hususları kabullenmiş sayılacaktır.
Yeni arkadaşlarımız için bazı notlar :
İnstagram hesabımız : @trekinturkey (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Sitemizin linki : www.trekinturkey.com (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Facebook sayfamızın Linki : (beğenirseniz her etkinliğimizin haberi size gelir )
https://www.facebook.com/trekinturkey/
Mail grubumuza üye olmak isteyen arkadaşlarınız aşağıdaki linki kullanabilirler: (her hafta en fazla 1-2 mailimiz var)
https://groups.google.com/forum/#!forum/trekinturkey
Maceralarımız( rotalar ) :
http://tr.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun&id=307380